owoce do biura

Jak wykorzystać owoce w pracy?

Regularne dostawy owoców do biura to bardzo popularny i tani benefit dla pracowników. Dzięki dostępności świeżych produktów w kuchni nie trzeba martwić się o odpowiednią porcję zdrowych składników. A jak mówią dietetycy, każdego dnia należy spożywać przynajmniej 400g warzyw i owoców.

W jaki sposób wykorzystać do tego owoce w biurze?

  • Zjeść na surowo – najprostszy i najszybszy sposób. Jeśli po prostu potrzebujesz sięgnąć po porcje witamin, najlepiej właśnie chwycić jabłko lub banana. Pamiętaj tylko, żeby umyć owoc przed spożyciem!
  • Dodać owoce do jogurtu albo owsianki – owoc nie musi być posiłkiem samym w sobie. Równie dobrze może stanowić dodatek do pożywnego śniadania przygotowanego z innych produktów. Jeśli nie chcesz całego owocu, równie dobrze można pokroić go na cząstki i połączyć z ulubionymi składnikami.
  • Zrobić koktajl – jeśli w biurze jest koktajler, blender albo wyciskarka, owoce można łatwo przerobić na świeży napój. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować napojów w jednorazowych plastikowych opakowaniach.
  • Wziąć do domu – nikt nie lubi, gdy owoce się marnują, prawda? Jeśli widzisz, że w skrzynce jest ich jeszcze dużo, a jest piątek po południu, trudno o lepszą decyzję niż zabranie owoców do domu i podzielnie się nimi z rodziną!

O czym pamiętać zamawiając owoce do biura?

Sam pomysł z zamawianiem owoców do biur jest bardzo dobry. Jednak, żeby pracownicy w pełni skorzystali z ich wszystkich zalet, należy zadbać także o właściwą komunikację.

Po wprowadzeniu benefitu warto przygotować najważniejsze informacje. Pracownicy powinni wiedzieć, czy owocowy benefit będzie dostępny codziennie czy w wybrane dni tygodnia, o której godzinie spodziewać się owocowych skrzynek oraz w jakim miejscu. Warto również poinformować o ilości porcji przysługujących dla każdego pracownika. Dzięki temu uniknie się nieporozumień i zdrowych przekąsek na pewno nie zabraknie.

Powrót