owoce dla pracowników

Jak budować zdrowe nawyki pracowników

W 2020 roku zdrowie pracownika stało się szczególnie ważne. Wyjątkowe okoliczności sprawiły, że wiele firm musiało podjąć konkretne działania, żeby zapewnić pracowników, że o nich dbają. Być może także po ustaniu pandemii niektóre firmy na stałe wprowadzą do swojej strategii działania prozdrowotne. Dlaczego? Bo to się opłaca!

Z danych ZUS wynika, że w 2017 roku Polacy spędzili na zwolnieniach lekarskich łącznie 229 milionów dni! To przyniosło firmom straty, których wielkość szacuje się na kilka miliardów złotych. Tymczasem pracodawca może mieć realny wpływ na absencje swoich pracowników – wystarczy zainwestować w ich zdrowie.

Jak przekonać pracowników do zdrowego odżywiania?

Stara zasada mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego to nie prywatna opieka medyczna, a zdrowe posiłki w pracy w większym stopniu mogą wpłynąć na to, że pracownicy będą chorować rzadziej.  Wygląda na to, że najbliższym czasie to będzie najbardziej potrzebny benefit dla pracownika.

Pozornie firma ma ograniczony wpływ na to, jak pracownik się odżywia. Jednak to nie do końca prawda. Zdrowe nawyki w pracy buduje oczywiście odpowiednia edukacja. Ale niemniejsze znaczenie ma dostępność zdrowych przekąsek. Właśnie z tego powodu warto zainwestować w owocowe dostawy do biur. Mając pod ręką świeże i zdrowe owoce pracownicy nie będą szukać na własną rękę innych niezdrowych opcji w najbliższym sklepie czy automacie.

Owoce dla pracowników – najważniejsze korzyści

Jeśli pracownicy mają dostępne owoce w pracy, sięgną właśnie po ten produkt, zamiast niezdrowych przysmaków jak batony, chipsy czy słodycze. Przekonanie swojego zespołu do zdrowego jedzenia to:

  • większa satysfakcja z pracy,
  • lepszy wizerunek Twojej firmy,
  • mniej nieobecności z powodu zwolnień lekarskich,
  • większa efektywność pracowników.

Warto uczyć się od najlepszych i czerpać z ich doświadczeń. Firma Johnson & Johnson wykazała w swoim badaniu, że każdy 1 dolar zainwestowany w program zdrowotny przyniósł firmie 2,71 dolara oszczędności.

A może interesują Cię programy edukacji żywieniowej dla firm? Warto zadbać o wiedzę i świadomość swoich pracowników. Mogą w tym pomóc regularne spotkania z dietetykami czy zdrowe eventy w miejscu pracy.

Powrót