owoce w pracy

Dlaczego warto mieć owoce w pracy?

Owocowy beneft cieszy się niesłabnącą popularnością. Świeże owoce dodają energii, ułatwiają zdrowe odżywianie i pomagają w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych całego zespołu. Jak mądrze z nich korzystać?

Regularna dostawa owoców do biura to benefit, który się opłaca, dlatego korzystają z niego firmy w całej Polsce. Jak jeść owoce w pracy? Najczęściej jabłko, banan, gruszka czy owoc sezonowy jest zdrową przekąską na drugie śniadanie albo podwieczorek. Najwięcej pracowników traktuje owoce skrzynki właśnie w ten sposób. To jednak nie jedyna opcja.

Ze świeżych owoców możesz także przygotować zdrowy koktajl, który z powodzeniem zastąpi napoje gazowane czy soki ze sklepu z dodatkiem cukru i konserwantów.

Pokrojone owoce mogą być także dodatkiem do naturalnego jogurtu. Jeśli w miseczce znajdą się także bakalie powstanie prawdziwie pożywny posiłek pełen składników odżywczych.

Oprócz owoców w całości można jeść także obrane, pokrojone owoce w formie przekąski na dłuższe spotkanie w Sali konferencyjnej. Taki owocowy miks z pewnością będzie odpowiednim zamiennikiem dla słonych paluszków, chipsów i innych niezdrowych produktów, które zazwyczaj trafiają na stół przy takich okazjach.

Dobrą opcją jest zamówienie co jakiś czas oprócz owoców także skrzynek z warzywami. Dostępność warzyw w firmowej kuchni na pewno sprawi, że te częściej będą pojawiać się na talerzu gdy pracownicy będą przygotowywać obiad.

Prostych sposobów na poprawienie jakości posiłków w miejscu pracy jest całkiem sporo. Warto po nie sięgać, zwłaszcza, że efektem będą korzyści dla całej firmy. Zdrowsze jedzenie w miejscu pracy to mniej chorób i nieobecności , większe zadowolenie pracowników i wyższy poziom zaangażowania!

Powrót